czasowniki rozdzielnie złożone niemiecki ćwiczenia

czasowniki rozdzielnie złożone niemiecki ćwiczenia
1 vote, 4.00 avg. rating (81% score)

rp_lekarz8.jpgBezsenność to częsty problem, którego etiologia może być różna. Brak snu znacząco wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Nieprzespana noc powoduje zaburzenia koncentracji następnego dnia, zmniejsza odporność organizmu oraz nasila podatność na stres. Krótko mówiąc, po zarwanej nocy czeka nas bardzo ciężki dzień.

Sen jest jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o zdrowie. Bezsenność może być objawem wielu chorób, zarówno somatycznych, jak i psychicznych. Leczenie i diagnoza często jest przeprowadzana przez lekarza psychiatrę. Zdrowie psychiczne to jeden z podstawowych elementów naszego dobrostanu. Bezsenność może wynikać z depresji, zaburzeń lękowych oraz chorób somatycznych, takich jak nadczynność tarczycy. Problem jest dokuczliwy i często bardzo uszkadza nasze zdrowie.

Czasami problemy ze snem wynikają ze stylu życia. Sprzyja im praca zmianowa oraz kładzenie się do łóżka o różnej porze. Oglądanie telewizji w łóżku oraz praca na laptopie także nie sprzyjają zaśnięciu. Również przewlekły stres znacząco obniża jakość i długość snu.

——————————
więcej na: bonusiki.pl

Podobne wpisy związane z medycyną: